Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kockoslon 

Podzimní Nákolácký sraz Sněžné 2013

127 fotek září 2013 - zobrazení 4 komentáře
Podzimní sraz NaKole.cz ve dnech 26. 9. Až 29. 9. 2013 Sněžné, areál Adamos
26. 9. čtvrtek odpoledne, naložím Rádiuse a Radmilu na Budějovické, najedeme na Jižní spojku a míříme po D1 do Žďáru nad Sázavou, Sněžné. Cesta celkem dobrá, dálnice se opravuje, ale průjezdnost je plynulá, sjíždíme na 119 km a po silnici 353 dojedeme do vesnice Sněžné, v areálu Adamos už jsou někteří bikeři od středy. Organizátor strejda Libor nám přidělí pokoje, ubytujeme se a ve vstupní hale čekáme na další přijíždějící nákoláky. Mezitím ochutnáváme, co kdo přivezl, večeře dnes není, konzumujeme vlastní zásoby a že jich není málo. V jídelně se točí pivo, limo a víno.
27. 9. pátek ráno je chladné, auta lehce namrzlá, snídaně a v 9h přesně na minutu odjíždíme na trasu zvanou „Zelenohorská“. Zahříváme se šlapáním do kopce, silnice se houpe nahoru a dolů, ve vesnici Vysoká odbočujeme na žlutou značku a už z dálky je vidět barokní kostel Zelená hora. Sluníčko začíná hřát, fotíme, kocháme se výhledy a vstřebáváme atmosféru Santiniho stavby. Po modré značce dojedeme k Mamlasovi, po poli k Hamroňovi, tady strejda zjišťuje, že jedeme opačně, ale to nevadí, pokračujeme k Mamutovi a Rozštípené skále, vracíme se lesem po červené, kolem Koně a pak už po cyklostezce do Žďáru na oběd. Zastávka u zámku, pokračujeme po cyklostezce 5061 k Pilské nádrži. Cukrárna v Polničce, před Kadovem se zastavujeme u hříbků a pak ještě musíme ochutnat místní likér Kadovánek v Kadově a s posledním dnešním sluníčkem přijíždíme do Sněžné.
63 km 874m
Sobotní ráno je opět lehce mrazivé, po vydatnější snídani vyjíždíme opět v 9h, tentokrát na trasu „Maštalskou“ Z Adamosu hned do kopce po silnici, do Podlesí, po žluté, loukou a lesem, až opět vyjedeme na silnici do Pusté Rybné, Pusté Kamenice, Proseč, akorát je čas na oběd. Nasyceni, pokračujeme po trase č. 1 lesem, směr Toulcovy maštale. Zamykáme kola u stromů a procházíme skalní útvary. Po červené sjedeme do Jarošova, občerstvení na hřišti. Někdo ještě zastavuje na pivo a teplý čaj v Milovech a poslední dnešní dokopec a jsme v Adamosu.
66 km 1037m
Neděle slunečná a opět lehce mrazivá. Někdo balí a jede domů, nás pár posledních, co ještě nechtějí opustit pěkné místo a kamarády cyklisty se vydáváme na poslední dnešní a vlastně i letošní společnou vyjížďku. Ze Sněžného jedeme po červené kolem kavárny Hofr ve vesnici Drateničky, ještě mají zavřeno, tak pokračujeme lesem po 4022 asfaltové silničce až na cyklotrasu č. 1 Po žluté dojedeme pod Devět skal, zamykáme kola a jdeme na vrchol. Aeirline se rozdělí o Studentskou pečeť a stejnou cestou jedeme zpět. V kavárně už mají otevřeno a napečeno, takže příjemnou vyjížďku zakončujeme kávou, povidlovými i tvarohovými buchtami.
Podzimní cyklosraz končí, strejda Libor se vytáhl, výběr tras perfektní, počasí nádherné.
23 km
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron